Inštruktori

Kvalitní inštruktori tvoria kvalitný firemný teambuilding​

Inštruktor Survival Academy
Tomáš Sasko

Práca na obchodníckych pozíciách mi priniesla množstvo neočakávaných situácií, ktorých prekonávanie malo rovnakú podstatu ako prežitie v prírode. Tým spoločným menovateľom sú upokojenie situácie, pozitívna psychická vlna, hľadanie riešenia a fokus na výsledok.

Aktívne sa venujem celoročnému prežitiu v prírode, pričom využívam prostriedky primitívneho i moderného charakteru.

Moje viac ako 10 ročné skúsenosti a vedomosti som začal odovzdávať postupne ďalej prostredníctvom teambuildingových survival kurzov prežitia pre rôzne firmy, čoho výsledkom je založenie tímu Survival Academy.

Mojím hlavným cieľom a zároveň cieľom tohto projektu je spájať a utužovať vzťahy, posilňovať špecifické kľúčové vlastnosti ľudí tým, že ich naučím zábavnou formou nadobúdať schopnosti, ktoré im môžu uľahčiť alebo zachrániť život v krízovej situácii.

survival academy
Inštruktor Survival Academy
Monika Geršiová

Počas svojho štúdia psychológie na VŠ som sa aktívne venovala pracovnej psychológií a zoznamovala som sa s rôznymi pracovnými prostrediami aj celkovým fungovaním na pracovisku. Sama na sebe som zistila, ako je dôležité byť súčasťou skvelého tímu, aby práca bola nielen dobre odvedená, ale aby sa človek do práce aj tešil.

Svoje skúsenosti z rôznych pracovných kultúr a prostredí ďalej používam pri svojej každodennej práci a snažím sa o to, aby ľudia svoju prácu robili s úsmevom a nadšením.

Keď sa táto moja snaha skĺbila s láskou k prírode, k adrenalínu a nadšeniu z “prežitia” v rôznych podmienkach, tak som zakotvila v tomto skvelom tíme ľudí, aby som mohla ďalej odovzdávať nielen svoje zručnosti ale aj pozitívnu náladu a úsmev.

V rámci mojej psychohygieny sa venujem čítaniu, pobytu v prírode a skúšaniu nových life-hackov alebo receptov.

survival academy
Inštruktor Survival Academy
Marián Rusina

Ako inštruktor v ozbrojenom zbore som nadobudol skúsenosti s prácou s ľuďmi, v dôsledku čoho sa veľká zodpovednosť začala pretavovať do iných oblastí môjho života. Koncentrácia, metodika a systematika ma sprevádzajú aj mojimi ďalšími aktivitami. Jednou z nich je práve môj vzťah k  survival aktivitám.

Vo svojej práci, ktorá si vyžaduje 100%nú sústredenosť, mi ju všetky tieto zručnosti uľahčujú. Pobyt v prírode, ktorý je pre mňa veľkým relaxom využívam aj na testovanie svojich survival zručností.

K mojim najväčším záľubám patrí športová obranná streľba a s tým súvisiace súťaže, ktoré organizujem a kde pôsobím aj ako rozhodca.

survival academy
Inštruktor Survival Academy
Jakub Šimko

Počas štúdia strojného inžinierstva som si uvedomil dôležitosť plánovania, prípravy, schopnosti riešiť nečakané situácie, tímovej spolupráce a vynaliezavosti.

Práca v sfére letectva ma zas naučila potrebe rýchleho rozhodovania v stresových situáciách, riešeniu problémov v časovej tiesni a zachovaniu rozvahy pod tlakom.

Všetky tieto schopnosti sú dôležité taktiež ak sa jedná o prežitie, preto je mojim cieľom ich priblíženie ostatným – rýchlo, jednoducho, v správny čas a správnym spôsobom využiť prostriedky zjednodušujúce prácu, navrhnúť alternatívne riešenie improvizáciou.

V prírode sa pohybujem prakticky od detstva, pobyt mimo civilizácie je pre mňa relaxom a mentálnou očistou, a to aj napriek tomu, že môže niekedy byť výzvou.

survival academy
Inštruktor Survival Academy
Michal Kovárik

Jedny z mojich prvých spomienok patria na les, jaskyne a kopce Malých Karpát. Odmalička sa pohybujem po úbočiach kopcov a neustále objavujem čaro, hĺbku a rozmanitosť, pre nás tak „obyčajného“ stredoeurópskeho zmiešaného lesa.

Takto prirodzene sa vo mne vytvoril vzťah k rastlinám, k ich účinným zložkám a vlastnostiam, čo som aj zúročil pri podnikaní s výrobou hojivých mastičiek a kozmetiky z čisto prírodných materiálov.

Podobný prístup uplatňujem aj pri firemných teambuildingoch a to konkrétne na stanovišti Jedlo a Voda, kde neustále vylepšujem jednotlivé postupy k problematike prežitia v prírode nielen z hľadiska výživy, ale aj morálky.

Momentálne slúžim v ozbrojenom zbore a mojimi záľubami sú predovšetkým psychológia, bushcraft – zálesáctvo a taktická streľba.

survival academy
Inštruktor Survival Academy
Lukáš Minárik

Prežitie v prírode je môj životný štýl, ktorý neustále rozvíjam. Odmalička som s prírodou spätý a pohyb v nej je pre mňa wellnessom. Moja práca si vyžaduje zodpovednosť, precíznu prípravu a zameranie na detaily.

Všetky tieto oblasti sa dajú aplikovať aj v snahe o prežitie v prírode. Vedieť sa pripraviť, myslieť dopredu, precízne si skontrolovať výbavu a hlavne nepodceňovať žiaden aspekt.

“Byť vždy pripravený” sú slová, ktoré sú mi blízke. Práve preto, som v tíme Survival Academy, aby som mohol pomáhať aj iným byť čo najlepšie pripravení.

V mojom voľnom čase sa venujem turistike, chovu špeciálnych druhov hydiny, cvičeniu a cestovaniu.

survival academy adam nosal
Inštruktor Survival Academy
Adam Nosáľ

Pochádzam z lekárskej rodiny, kde práca v zdravotníctve je už akoby tradíciou, avšak pre mňa je toto povolanie hlavne poslaním. Počas štúdia fakulty urgentnej zdravotnej starostlivosti na SZU som sa naučil, že vedieť zachovať pokoj a neprepadnúť panike bude sprevádzať moju prácu každý deň.

Roky pracujem ako záchranár v posádke RZP. Kriticky dôležité, pri tejto práci je vedieť správne vyhodnotiť situáciu. Rýchle rozhodnutia, trvajúce sekundy, sú pri záchrane ľudského života rozhodujúce.

Všetky tieto moje skúsenosti, vedomosti a schopnosti chcem odovzdávať ďalej ľuďom a to ma priviedlo do tímu Survival Academy.

Mojou psychohygienou je jachting, plávanie, turistika a lyžovanie.

survival academy
Inštruktor Survival Academy
Ivan Dimov

Kariéru v zdravotníckej sfére som odštartoval v roku 2012 zdravotníckym kurzom Combat Lifesaver. Od tohto momentu sa pravidelne vzdelávam v rôznych oblastiach intenzívnej medicíny. Vyštudovaním odboru Zdravotnícky záchranár na Vysokej škole zdravotníckej v Prahe som si otvoril dvere do posádky RZP v Bratislave. Po niekoľkých rokoch som sa presunul opäť do Prahy, kde aktuálne pôsobím na Kardiologickej JIS vo Všeobecnej fakultnej nemocnici. Zvládanie kritických situácií sa stalo mojou každodennou rutinou, ktoré mi tak dodalo dostatok teoretických a praktických informácií a skúsenosti. Tie som spoločne s tímom kamarátov Survival Academy začal odovzdávať ďalej na stagi Prvá pomoc v kritickej situácií, kde sa zároveň priamo podieľam na rozvoji tejto aktivity. Pozitívnu psychickú vlnu si udržiavam bojovými športami v telocvični, lyžovaním a nepohrdnem dobrým jedlom.

Aký firemný teambuilding zažijete so Survival Academy?

Follow Us