SURVIVAL v komerčnom svete

SURVIVAL v komerčnom svete

SURVIVAL v komerčnom svete

Programov so survival tématikou môžeme v TV, na sociálnych sieťach alebo youtube vidieť čoraz viac. Je všetko, čo vidíme, autentické?

Nárast alternatív na sledovanie je zapríčinené aj progresom vo svete technických vymožeností. Najnovšie outdoorové kamery a ich možnosti externého dobíjania umožňujú v podstate komukoĺvek si zbaliť ruksak, vybrať sa na pár dní do lesa a demonštrovať svoje survival skilly pre svojich fanúšikov. Potom tu máme známe osobnosti, ktoré môžeme vidieť na televíznych obrazovkách. Prinášame Vám niekoľko príkladov.

Survival v TV

Bear Grylls a jeho show z produkcie Discovery

Jednoznačne najznámejšou show o prežití je Man vs Wild, kde je hlavnou úlohou Edward Michael Grylls alias Bear Grylls. Tri roky slúžil v 21. pluku Artists Rifles špeciálnych jednotiek SAS. Pracoval ako inštruktor pre prežitie v extrémnych podmienkach a vycvičený bol aj v špeciálnych šoférskych schopnostiach, parašutizme, demolíciách, v neozbrojenom boji, v boji v džungli a ako bojový medik.

Man vs wild sa začal vysielať v roku 2006, celkovo mal 7. sérii, obrovský úspech a sledovanosť. V špeciálnych epizódach sa spoločne s Bearom „pokúšal o prežitie“ v extrémnom prostredí aj napríklad americký herec Will Ferrell či Jake Gyllenhaal. 

Seriál poukazuje na komplexné prežitie v rôznorodých podmienkach. Špecifické a oku diváka zaujímavé pre túto show je najmä demonštrácia Bearových zručností po celom svete a jeho odhodlanie pri ochutnávaní rôznych špecialných prírodných delikates.

Je to show, ktorá je vysielaná po celom svete s možnosťou stiahnuť si ju kdekoľvek na internete. Aj pre tento dôvod, je Man vs Wild robený tak, že budí zaujímavý dojem a všetko do seba zapadá ako hodinky. Samotný Bear ako hlavná postava a herec má okolo seba obrovský support v podobe štábu, ktorý je zložený z expertov na jednotlivé oblasti prežitia. Aj pretoto nemožno seriál vnímať v takom dokonalom svetle ako je prezentovaný(nejde o jednotlivca s kamerou), ale skôr ako TV show, ktorá dáva divákovi – laikovi perfektný a ideálny pohľad na konkrétne situácie pri prežití v prírode.

SURVIVAL v komerčnom svete Bear Grylls

Prežitie vo dvojici – výhoda alebo nie?

Z produkcie Discovery channel tu je ďalší komerčný „seriál“ Dual Survival. Ide zo psychologického hľadiska o zaujímavý projekt, kde môžete pozorovať spoluprácu(alebo nespoluprácu) medzi dvomi rôznymi typmi survival expertov. Odvysielaných bolo celkovo 9 sérií, pričom sa vystriedalo niekoľko dvojích. Najznámejšie su mená Cody Lundin vs Dave Cantenbury a Matt Graham vs Joseph Teti.

Ulra primitívne metódy prežitia Codyho Lundina vs exvojenské skuseností z najrôznejších výcvikov Dava Canteburyho prinášajú zaujimavý pohľad na protiklad dvoch rôznych štýlov aplikovania zručností. Najmä práve preto môžete veľmi často vidiet okrem profesionálnych demonštrácií aj vtipné situácie, ktoré sú taktiež „ťahákom“ sledovanosti tejto show. Kto sa chce formou sledovania TV niečo naučiť a zároveň aj trochu zasmiať, táto show je na to určená.

Zachary Gault a INSTAGRAM

Modernou formou sledovania rôznych videi je v dnešnej dobe nepochybne socialna sieť Instagram a iné. Prostredníctvom Survival Academy instagramového účtu sledujeme rôzných expertov na prežitie. Jedným z nich, ktorý určite stojí za zmienku je Zachary Gault a jeho IG konto s názvom primitive.living.

Ide o experta aplikovania primitívnych metód mladého veku, z ktorých najviac rezonujú jeho videa o primitívnych spôsoboch zakladania ohňa v kanadských lesoch.

Survival Academy a prezentácia na sociálnych sieťach

V telke nás zatiaľ nenájdete, ale určite áno na Instagrame alebo Facebooku. Nájsť tam môžte fotky a do budúcnosti aj videa, ktoré zachytávaju či už momenty zo samotných teambuildingových aktivít na našich firemných eventoch alebo zábery z tréningov jednotlivých inštruktorov, ktoré vás môžu inšpirovať v praktických nápadoch.

survival_v_komercnom_svete_angie

Odkazy, na ďalšie instagramové kontá so survival tématikou, ktoré by Vás mohli zaujímať:

 

Pin It on Pinterest

Share This