WhereIGo – interaktívna outdoor hra

Whereyougo geocachning garmin island

WhereIGo – interaktívna outdoor hra

Je noc a ty si s kamošmi v lese, ďalej od civilizácie. Máš so sebou iba mobil, gps navigáciu a baterku na svietenie. Si na „cintoríne“ a snažíš sa nespanikáriť pri náhlom počutí strašidelných zvukov zo „záhrobia“. Tvoja úloha je jasná. Musíš nájsť a následne zabiť upíra.
Aj takto môže vyzerať aktivita známa ako WhereYouGo alebo WhereIGo 🙂

WhereYouGo, WhereIGo a Geocaching

WhereIGo je projekt americkej firmy Groundspeak, ktorá poskytuje zázemie pre hry využívajúce GPS. Najznámejšou takouto hrou je Geocaching, z ktorého  virtuálne WhereIGo vychádza. Pomocou WhereIGo si môžete zahrať dobrodružné adventúry za pomoci GPS priamo v reálnom svete, napríklad v noci v lese :). Hráči sa pomocou telefónu alebo niektorých outdoorových navigácií, ako Garmin, priamo v teréne presúvajú a dostavajú do neočakávaných situácií, kedy musia riešiť najrôznejšie rébusy. Iba vyriešením čiastkovej úlohy sa dostanete do ďalšej dejovej línie a týmto spôsobom plníte úlohy až do konca.

WhereYouGo je nosná aplikácia projektu WhereIGo, ktorú je potrebné mať nainštalovanú vo svojom mobilnom telefóne pre úspešné odštartovanie dobrodružstva, ak si zvolíte na hranie mobil. Aplikácia je voľne stiahnuteľná na android markete, čo znamená, že hru môžu hrať používatelia na mobilných telefónoch s týmto operačným systémom.

Ako na WhereIGo?

Každá takáto WhereIGo hra – označovaná aj ako cartridge sa odohráva na konkrétnom fyzickom mieste. Vyhľadávať tie, ktoré sa nachádzajú v našej blízkosti musíte vo vyhľadávači na www.geocaching.com, kde sa treba registrovať. Po vybratí tej, pre nás správnej hry, treba navštíviť už vyššie spomenutý google play android market, kde si bezplatne stiahnete WhereYouGo aplikáciu do svojho mobilného zariadenia. Následne si na www.whereigo.com (prihlasujete sa s rovnakými údajmi ako na geocaching.com) vyhľadáte a stiahnete potrebný samotný cartridge. Odporúčame sťahovať prostredníctvom počítača, kde máme overené, že to funguje 🙂 Po týchto úkonoch musíte dostať cartridge do adresára aplikácie WhereYouGo v telefóne. Pomôcť Vám može napríklad aplikácia Filecomander. Ďalším krokom je spustenie aplikácie WhereYouGo, kde zvolíte ikonu „Štart“(1) a vyberiete si zo zoznamu hier(2), ktoré máte k dispozícií. Hra sa následne spustí a dobrodrúžstvo sa môže začať.(3,4)

whereyougo aplikacia

Hra využíva kompas v telefóne, preto je potrebné mať zapnutú funkciu získavania vašej polohy. Počas hrania nie je potrebné mať pripojenie na internet. Tipy, ktoré by Vám mohli pomôcť pri navigovaní sa a hľadaní herného bodu sa môžete dozvedieť aj na našich firemných teambuildingoch na stagi Orientácia, kde sa venujeme aj mobilným navigačným aplikáciam. 

Podrobnejší návod nájdete tu: http://www.geotrebic.cz/gtwiki/doku.php?id=wherigo:awherigo

Denné a nočné WhereIGo hry

WhereIGo hry sa rozdeľujú z hľadiska svetelných podmienok na denné a nočné. My odporúčame najmä tie nočné, ktoré majú špecifickú atmosféru. Hra využíva v tomto prípade na navigáciu k jednotlivým bodom reflexné prvky na stromoch, ktoré sú viditeľné iba po tme a nasvietení baterkou. Preto je potrebné nočné „WhereIgovky“ plánovať až po západe slnka, cez deň ich vyriešiť možné nie je. 

Bond, James Bond

V bratislavských Karpatoch je zasadená vynikajúca WhereIGo nočná hra Bond, James Bond. Pútavý príbeh a perfektne pripravené originálne úlohy sú skvelým programom na piatkovú noc. Hra začína pri známej Krasňanskej horárni na Peknej ceste, kde sa pohodlne dostanete buď autom alebo peši 30 minút z električkovej zastávky. Staňte sa na pár hodín akčným agentom z notoricky známeho filmu! Nám trvalo splniť všetky úlohy 007 cca 3 hodiny. Koľko to bude trvať Vám?

Posledný upír v Karpatoch

Pre nás jednoznačne najlepšia WhereIGo, ktorej sme sa spoločne zúčastnili je Posledný upír v Karpatoch. Taktiež sa jedná o nočnú hru zasadenú do bratislavských lesov so začiatkom na parkovisku Potočná v Rači.
Už samotný názov napovedá, že pôjde o strašidelnú hru s upírskou tématikou. Úlohou skupiny hráčov je nájsť a zabiť posledného upíra v Karpatoch. Žiadne detaily pochopiteľne prezrádzať nebudeme, aby sme vás neukrátili o tento jedinečný zážitok. Nám trvalo prebojovať sa a prelúskať všetky rébusy k vytúženému cieľu 4 hodiny. Finálny bod je vybavený ohniskom, preto odporúčame nabaliť si so sebou niečo na opekanie.

Odkazy na WhereIGo hry:

Vyfiltrované cartridge na Slovensku:

Tipy od nás:

Pin It on Pinterest

Share This