Zábavná hra v prírode s názvom Geocaching

Geocaching

Zábavná hra v prírode s názvom Geocaching

Je medzi vami niekto kto ešte nepočul o Geocachingu?

Čo to je a aká je pointa Geocachingu?

Je to druh zábavnej aktivity, či určitý druh športu, spočívajúci v hľadaní skrytého objektu, o ktorom sú známe len jeho geografické súradnice. Miesto úkrytu sa nazýva cache – skrýša.

Často musíte prepracovať cez riešenia rôznych rébusov pričom hru môžete riešiť pomocou vytlačených inštrukcií na papieri a pomocou GPS zariadenia (stačí mobil) alebo priamo v telefóne pomocou GC aplikácie hľadáte finálny “poklad”.

Geocaching

Ako zistíte kde môžete hrať?  Jednoducho si stiahnite napríklad free app s názvom C:geo, kde po spustení aplikácie zvolíte voľbu “aktívna mapa” alebo “v okolí” a zistíte kde najbližšie sa nachádza “keška”. Veľký benefit vidíme v tom, že sa viete hrať takmer kdekoľvek na svete, keďže ako fanúšik tejto aktivity môžete aj vy sami vymýšľať a pridávať nové skrýše a teda v rozvoji množstva kešiek sú zakomponovaní samotní hráči a nie iba človek ktorý prišiel s týmto skvelým nápadom.

Hra je občas intuitívna, niekedy zas logická, existujú rôzne náročnosti vyriešenia, terénu a preto je vhodná či už pre náročnejšie skupiny, pre rodiny s deťmi alebo pre denných či nočných osamelých vlkov, každý si nájde to svoje 🙂 tak už neváhaj, logni sa a nájdi svoj prvý poklad 🙂

Pin It on Pinterest

Share This