Oheň

Bez tepelného komfortu vydrží ľudské telo iba 3 hodiny a možnosť prežiť sa bez ohňa a tepla rapídne zmenšuje. Teplo je základná ľudská potreba, a preto je oheň súčasťou nášho portfólia základných znalostí pre prežitie. Naučíte sa rôzne metódy zakladania ohňa pomocou rozličných pomôcok a nástrojov. Zistíte, prečo potrebujete teplo, ako efektívne hľadať a pracovať s materiálom, ktorý sa prirodzene nachádza v prírode a je vhodný na vytvorenie “prvej iskry”. Prídete do kontaktu s primitívnymi technikami na založenie ohňa a s rôznymi nástrojmi na efektívne spracovanie dreva a iného materiálu.

Oheň môže znamenať pomyselnú hranicu medzi životom a smrťou. Práve preto je stanovište s ohňom na firemnom teambuildingu obľúbené.

Teplo nám umožní nielen sa zohriať, zrealizovať prípravu potravy, osušiť kusy oblečenia, ale zaistí nám aj pohodlie, ktoré je nesmierne dôležité pre pozitívne myslenie. Dym, ktorý je vedľajší “produkt” ohňa, dokáže zahnať nebezpečné zvery, udrží otravný hmyz v dostatočnej vzdialenosti a môže slúžiť aj ako signalizácia pre záchranu.

Túto aktivitu firemného teambuildingu vieme zabezpečiť aj v prípade nepriaznivého počasia.

Scenár reflektuje rozvoj a zlepšenie v týchto oblastiach života firmy

Čo sa na stanovišti naučím?